OBIEKTYWY

Obiektywy

    Przy wyborze kamery do systemu monitoringu ważny jest odpowiedni dobór obiektywu. Znaczącą cechą jest ogniskowa, która w monitoringu CCTV jest ściśle powiązana z kątem widzenia obiektywu. Należy pamiętać, że im krótsza ogniskowa tym szerszy kąt widzenia, a im dłuższa ogniskowa tym kąt widzenia obiektywu jest węższy. W naszej ofercie znajdą Państwo wybór zarówno obiektywów ze zmienną ogniskową, jak i stałą ogniskową. Najczęściej wybieraną ogniskową jest 2.8-12 mm.

    Kolejną istotną funkcją jest korekcja IR. W obiektywach z oznaczeniem IR, zastosowano korekcję załamania światła widzialnego i podczerwieni w celu eliminacji efektu utraty ostrości przy doświetleniu kamery promiennikiem podczerwieni. Dzięki korekcji podczerwieni uzyskujemy wysoką ostrość obrazu. Na głębie ostrości obrazu wpływa także przysłona. Im liczba przysłony – F, jest mniejsza, tym obiektyw jest jaśniejszy.

    W przypadku kamer megapikselowych należy wybrać obiektyw, który nie będzie ograniczał możliwość przetwornika. Stąd mamy kategorię obiektywów megapikselowych, które pokazują ilość pikseli na przetworniku. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości nasi fachowcy służą wsparciem. Zaproponują odpowiedni obiektyw do Państwa wymogów i warunków zainstalowanego systemu monitorującego.

OBIEKTYWY 

W tek kategorii nie ma produktów